Gillarová se vrací. Těším se na start na Memoriálu Dany Zátopkové, říká oštěpařka

Loni do závodů po zranění moc spěchala a dvakrát si ho obnovila. Letos už je Irena Gillarová v pořádku a těší se, jak si s holkama pořádně zazávodí. „Oštěp by měl být na domácí scéně zajímavý,“ říká atletka Dukly Praha.

Svěřenkyně Jana Železného má za sebou dlouhodobé soustředění v Jihoafrické republice a pak kratší v Turecku. „Jsem dobře připravená. Všechno je lepší než dřív, ale jak jsem měla delší pauzu, potřebuji získat jiskru a pořádně do toho prásknout, aby to v závodě letělo,“ vypráví jednatřicetiletá závodnice.

Start do sezony plánuje v sobotu na druhém extraligovém kole v Plzni. „Moc se na závody těším. Hlavně pak na tradiční mítink na Julisce Memoriál Josefa Odložila, při němž se uskuteční oštěpařský Memoriál Dany Zátopkové. Ještě jsem v této soutěži nestartovala,“ přiznala.

Letošní sezona je první, kdy nebude házet světová rekordmanka Barbora Špotáková. Uvolnil se tak dlouho obsazený trůn. „Je to jednak nostalgický, ale zároveň výzva. Nemůže tu zůstat prázdné místo. Musíme se o to nějak důstojně poprat,“ dodala oštěpařka s osobním rekordem 61,32 metru.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: archív

Pokračujte ve čtení