Dostál chce v neoblíbené Poznani napravit nepovedený úvod sezony. Kvůli větru si beru větší loď, říká

Čtyřnásobný olympijský medailista Josef Dostál se chystá na druhý letošní závod světového poháru. Čerstvý třicátník se o víkendu představí v Poznani, kde pojede na singlu kilometrovou a také pětisetmetrovou trať.

„Beru to jako výzvu, protože se mi úplně nepovedl dobrý výsledek v Szegedu, takže bych to v Polsku rád napravil,“ říká Dostál, kterého letos čeká vrchol sezony v srpnu na mistrovství světa v Německu.

„V Poznani teď bude velká konkurence, protože je to vlastně poslední závod na kilometr ve světové konkurenci před světovým šampionátem,” pokračuje hvězdný český olympionik s tím, že na rozdíl od MS navíc mohou některé státy vyslat na závody SP víc posádek. „V Poznani bude spousty států zdvojených, takže to bude možná těžší než na mistrovství světa,” vysvětluje Dostál.

V Poznani navíc Dostálovi vůbec nevyhovuje tradiční větrné počasí. „Pro mě to znamená, že jsem si musel vzít i velkou loď, která je dělaná do vln, abych se do nich nebořil a soupeři neměli proti mně větší výhodu,“ upozorňuje pětinásobný mistr světa.

Rozhodl se společně s trenérem Pavlem Davídkem před Poznaní pro nějaké změny? „V tréninku jsme nic neměnili, protože mezi závody bylo jenom deset dnů, takže na žádné rapidní změny nebyl čas. Akorát jsem byl u doktora, který mi ze vzorku krve řekl, že jsem během posledního závodu prodělal virózu. Bylo by fajn, kdyby se tohle neopakovalo a mohl bych pomýšlet na lepší umístění,“ dodává Dostál.

V Poznani se představí také bratři Martin a Petr Fuksovi. Elitní kanoisté Dukly otestují formu před červnovými Evropskými hrami jak na singlu, tak na deblu.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Kanoe.cz

 

Pokračujte ve čtení