Synek se při mistrovství světa v Račicích loučil v exhibičním závodě…

Parádní rozlučku s hvězdnou kariérou Ondřeje Synka obstaraly na závěr světového šampionátu v Račicích veslařské legendy v exhibičním závodě na 500 metrů. Fanoušci viděli v akci největší šampiony skifu uplynulých let. V Labe Aréně předvedli své umění Mahé Drysdale z Nového Zélandu, Nor Olaf Tufte, Brit Alan Campbell, Švéd Lassi Karonen a Iztok Čop ze Slovinska. Cílem projel jako první Synek, jemuž vítězství ve finiši sympaticky přepustil Tufte, který ještě před rokem startoval na olympijských hrách v Tokiu. 

Synek následně zamával zaplněným tribunám na rozloučenou. ,,Překvapili mě, že mi to nechali, asi byli domluveni,“ usmíval se pětinásobný mistr světa a majitel tří olympijských medailí. ,,Ke konci už mě všechno bolelo, ale nějak jsem to zvládl,“ poznamenal spokojeně.

Rovněž přiznal, že to byla definitivní veslařská tečka. „Už nic nepojedu. Čas je, ale nemám chuť. Dělal jsem to od třinácti let a jsem toho asi přejedený. I když mě to baví, tak bez fyzičky se veslování nedá moc dělat,“ pokyvoval hlavou.

Před exhibicí byl prý na vodě asi sedmkrát. „Tento týden jsem se projel třikrát,“ poznamenal a nechal se slyšet, že v sobotu večer proběhl v hotelu managers meeting. „Připravili jsme se dobře. Ale jak kdo. Já jsem to měl docela náročný. Ještě ráno se mi moc závodit nechtělo. Ale jsme sportovci,“ culil se.

Se sehnáním veslařských přátel neměl problémy. „Odpověděli mi prakticky hned, že přijedou. Pak už to bylo jen o tom, jak to zajistit organizačně. Myslím, že jsme tím hezky zakončili mistrovství světa a divákům se to snad líbilo.“

TEXT: ASC Dukla/lan, pk

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení