Snowboardcrossařka Adamczyková zakončila sezonu vítězstvím v malém finále, ve Světovém poháru jí patří 5. příčka

V závěrečném závodu Světového poháru ve snowboardcrossu obsadila Eva Adamczyková v kanadském Mont Sainte Anne pěkné 5. místo. Stejná pozice jí patří i v celkovém hodnocení seriálu.

Podobně jako v sobotu přišla olympijská vítězka ze Soči o účast v medailových bojích v posledních metrech semifinále. Po výborném startu se dlouho držela na vedoucí pozici, před závěrečným skokem však trochu zpomalila a cílem projela na třetí pozici těsně za Francouzkou Trespeuchovou. ,,Cítila jsem se skvěle, věřila si na finále, ale v téhle jízdě jsem udělala chyby. Dost se měnila rychlost, celkově se to zpomalovalo, soupeřky se za mnou vyvážely a v cíli měly větší rychlost,“ konstatovala v nahrávce pro média trochu zklamaná.

Chuť si členka armádního klubu Dukla spravila v malém finále, které jasně vyhrála. Celkové umístění je v kontextu s faktem, že vynechala úvodní dva závody Světového poháru kvůli účasti v taneční soutěži StarDance, velmi dobrým vysvědčením.

,,Dnes jsem chtěla vyhrát, bylo to reálné. Na každém závodě jsem měla pódium, jen Montafon a Kanada na bednu nevyšly. Celkově jsem ale se sezónou spokojena,“ poznamenala.

Mezi muži Radek Houser nezopakoval včerejší senzační bronz a stejně jako Kryštof Choura vypadl už v osmifinále.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení