Počtvrté za sebou na trůnu. Pětibojařem roku je Martin Vlach!

Moderním pětibojařem roku byl počtvrté za sebou vyhlášen Martin Vlach. Cenu převzal na slavnostním večeru v pražském hotelu Grandior.

Šestadvacetiletému závodníkovi armádního klubu Dukla pomohly k triumfu dvě bronzové medaile v individuálních závodech Světového poháru a vítězství ve smíšené štafetě s Karolínou Křenkovou na mistrovství Evropy v Krakově. A také vytvoření nového světového rekordu v disciplíně laser run.

,,Cením si toho moc. Je to vždycky fajn zakončení sezóny a zároveň takový start té nové. Vždycky je skvělé potkat lidi z pětibojařského prostředí, se kterými se třeba celý rok nevidím,“ uvedl Vlach ve svazové zprávě.

V příští sezoně se hodlá zaměřit především na šermířskou část. Právě v ní cítí největší rezervy. ,,Ostatní závodníci ví, že jakmile našermuju, je těžké mě pak dohnat. I když se naučím něco nového, oni na to rychle reagují, což se stalo i letos. Musíme tedy přijít zase s něčím novým,“ poznamenal.

Brzy vyrazí s dalšími reprezentanty k přípravě na Tenerife. Ostrý start nové sezony jej čeká už v únoru. A půjde o hodně. Kvalifikovat se na olympijské hry do Paříže je jasná priorita. ,,Letos se to bohužel nepovedlo. Potřebuji být vysoko v žebříčku, abych se kvalifikoval třeba i nepřímo. Šance budou velké,“ má jasno.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení