Kostelecký zahájil sezonu skvěle. V Rabatu vystřílel v závodu Světového poháru stříbro na trapu

Skvěle zahájil letošní sezonu střelec David Kostelecký. V závodě Světového poháru v Rabatu obsadil v disciplíně trap 2. místo, když o jedinou ránu nestačil ve čtyřčlenném finále pouze na Matthewa Cowarda-Holleyho z Velké Británie.

,,Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo takhle dobře dopadnout. Díky Dukle jsem se mohl v prosinci připravovat na Kypru a počasí mi přálo i doma v Holasicích v první polovině ledna. Bylo tepleji než bývá zvykem, takže jsem mohl odstřílet velké množství nábojů. To sehrálo velkou roli,“ řekl Kostelecký po vydařeném závodě.

Olympijský vítěz z Pekingu 2008 a stříbrný z Tokia 2021 prošel v Maroku do vyřazovací fáze nástřelem 119 terčů v kvalifikaci. Poslední z pěti položek absolvoval ve zhoršených podmínkách a přiznal, že měl i trochu štěstí. ,,Bylo po silném dešti, viditelnost špatná. Třikrát jsem chyboval, ale na nejlepší osmičku to stačilo,“ odddechl si.

V semifinále minul z 25 ran dvakrát, což mu vyneslo těsný postup do bojů o medaile. Ve finále nakonec podlehl pouze Britovi (32:31), třetí skončil Joao Azevedo z Portugalska. Sedmačtyřicetiletý člen armádního klubu Dukla si tak připsal páté druhé místo v závodě Světového poháru v kariéře. ,,Málokdy to říkám, ale finále jsem si užil, bavilo mě. Bylo to napínavé. Chvílemi jsem nevěděl, jestli vypadnu nebo ne. Vyšlo to nakonec výborně.“

Velmi důležitý je i fakt, že se výrazně posune ve světovém žebříčku. Jen díky němu si může dodatečně zajistit účast na červnových Evropských hrách ve Wroclawi, kde bude možnost vystřílet kvalifikační místo pro olympijské hry v Paříži. ,,Za výsledek z Rabatu jsem strašně rád, opravdu mi moc pomůže, ale budu to muset ještě někde potvrdit. Do uzavření nominace zbývají tři svěťáky. Snad se vše povede, jak jsme si na Dukle s trenéry naplánovali,“ věří Kostelecký.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení