Junior Kuba se chystá na cyklokrosové mistrovství světa. Těší se na fanoušky, rád by nakoukl do TOP 10

Bude jediným zástupcem armádního klubu Dukla na mistrovství světa v cyklokrosu. Junior Jakub Kuba si nominaci vysloužil nedávným triumfem na republikovém šampionátu v Mladé Boleslavi. V nizozemském Hoogerheide se postaví na start v neděli (11.00).

,,Moc se těším, takhle významný závod jsem ještě nikdy nezažil. V Hoogerheide chodí hodně fanoušků. Kolem trati to žije, což miluju. A hlavně, fandí se všem. Žene vás to neskutečně dopředu,“ říká s nadšením teprve sedmnáctiletý mladík.

V generálce dojel Kuba při závodě Světového poháru v Besanconu na 20. místě se ztrátou 1 minuty a 13 vteřin na vítězného Van Den Boera z Belgie. Z pětice českých reprezentantů byl druhý nejlepší. ,,Bylo fajn si vyzkoušet jet s těmi nejlepšími,“ pokyvuje hlavou. ,,Viděl jsem, jak na tom jsou. Ve výkonu určité rezervy byly. Moje forma by ale vzhledem k tréninkovému programu měla gradovat právě na šampionátu. Teď jen doufám, že se to potvrdí.“

Do závodu vyrazí ze druhé řady, což dává naděje, že se mu čelo nevzdálí hned po startu. ,,Jsou tam mnohem zkušenější borci. Přesto se pokusím zabojovat a vejít se do první desítky. To by bylo super,“ odhalil smělý cíl.

V neděli má být by v Hoogerheide slunečno s teplotou kolem 8 stupňů. Kuba věří, že mu podmínky i profil tratě sednou. ,,Ještě si ji musím pořádně osahat. Dostaneme se na ni ve čtvrtek odpoledne, bude prostor se dobře připravit. Myslím, že půjde o rychlý závod,“ doplnil talent z Dukly Praha.

Tím, že vyhrál domácí šampionát a porazil největšího konkurenta Václava Ježka, si velmi zvedl sebevědomí. ,,Ve druhé půlce sezony se mi abnormálně dařilo. Nemám tam absolutně co ztratit. Pojedu, co to dá,“ slibuje.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král