Dukláci ovládli krosový šampionát. Jáchym Kovář si doběhl pro český titul potřetí za sebou

Krosové mistrovství České republiky v obci Dříteč, která leží mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, přinesl nebývalý úspěch atletům Dukly Praha. Hvězdou závodu na 10 kilometrů byl Jáchym Kovář. Ze zlaté medaile se totiž radoval potřetí za sebou.

Na čele se pohybovala devítičlenná skupinka favoritů, Kovář se však na třetím kilometru rozhodl pro trhák a jediný, kdo dokázal na jeho nástup reagovat, byl Patrik Vebr. V konci měl víc sil atlet z Julisky, který se kromě krosů a dráhové atletiky věnuje i horským a trailovým běhům. Po proběhnutí cílem se Kovářovi časomíra zastavila na hodnotě 31:04, Vebr za ním zaostal o šest vteřin.

„Když to porovnám se dvěma předchozími tituly, kdy jsem si na trati vypracoval náskok a dobíhal osamocený, tak letos bylo vyhrát nejtěžší. Svou roli sehrálo i to, že trať nebyla tolik blátivá. Jsem šťastný, že se mi znovu povedlo vyhrát,“ uvedl vítěz na webu atletického svazu.

Mílařský závod, který měří čtyři kilometry, se stal kořistí Jakuba Davidíka. Mladý běžec, který se na dráze věnuje středním distancím, stlačil jako jediný čas pod dvanáct minut 11:57 a získal vůbec první titul v dospělé kategorii.

TEXT: ASC Dukla/lan