Dráhaři v týmovém sprintu nestačili na silnou Francii, na mistrovství Evropy skončili šestí

Trio dráhových cyklistů z Dukly Brno ve složení Matěj Bohuslávek, Martin Čechman a Tomáš Bábek se v týmovém sprintu do medailových bojů na mistrovství Evropy v Mnichově neprobojovalo. Ve vyřazovací části Češi nestačili na Francii, přestože se oproti kvalifikaci zlepšili o 265 tisícin vteřiny. Dosažený čas 35.991 jim nakonec přisoudil solidní 6. pozici.

Rozjížděč Matěj Bohuslávek tak trochu litoval, že se lépe nepodařilo zajet právě kvalifikaci. ,,Stačilo být o jedno místo výše a šli bychom třeba na Poláky nebo Němce. Závodilo by se s nimi líp. Francouzi byli fakt silní,“ říkal bez vytáček. Ve vlastním výkonu shledal drobné rezervy. ,,Už se mi tady jelo líp, v kvalifikaci jsem cítil i větší rychlost. Trošku mě štve, že jsem to o něco nezrychlil.“

Celkový čas nakonec stačil na šesté místo. Češi díky němu předstihli další poražené týmy – Španělsko a Itálii. ,,Celkově jsme odvedli dobrou práci. Za Francii jezdí špičkoví kluci. Nechali jsme tam všechno. Není si moc co vyčítat,“ poznamenal Bohuslávek, jenž se na velodromu Messe München představí ještě dvakrát. Ve sprintu a oblíbeném keirinu. ,,Moc se na tyto starty těším. Na téhle specifické dráze bych svůj styl mohl zúročit v zajímavý výsledek,“ poznamenal čtyřiadvacetiletý závodník Dukly Brno.

Jen pro úplnost. Titul si vyjelo Nizozemsko, Francie byla druhá.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení