Dráhař Bábek se v keirinu na mistrovství Evropy radoval ze 7. místa, Jaborníková byla devátá

Zvládli opravy a na mistrovství Evropy postoupili do vyřazovací části jedné z nejatraktivnějších disciplín dráhové cyklistiky – keirinu. Tomáš Bábek a Veronika Jaborníková, závodníci Dukly Brno, však nakonec na velodromu Messe München do medailových bojů nezasáhli. Ve finále B si však reputaci napravili.

Soupeři v semifinále byli bohužel nad síly českých dráhařů. Jaborníková do finiše vůbec nezasáhla, Bábek obsadil pátou příčku. Oba si spravili chuť v bitvě o 7. – 12. místo. Pětatřicetiletý Bábek zúročil bohaté zkušenosti a i přes silně dotírajícího Brita Hamishe Turnbulla vedoucí pozici uhájil.

Radost měl velikou, o čemž svědčila zvednutá pravá paže na počest vítězství. ,,Ruku jsem si chtěl samozřejmě zvednout ve velkém finále, ale je to keirin,“ krčil při hodnocení smířlivě rameny. ,,Mám v této disciplíně hodně vítězství i proher. Vím, co obnáší za rizika a jak moc je keirin nevyzpytatelný. Proto i tenhle výsledek beru,“ radoval se.

Najít motivaci pro semifinále pro něho nebylo složité. ,,Zdravě jsem se naštval. Napálil jsem to, abych se dostal dopředu. Vyšlo to.“

Výhra ve finále B je cenná i pro samotnou dráhovou cyklistiku. ,,Na mistrovství světa jsme byli s body na hraně. Potřeboval jsem zajet dobrý výsledek, abychom získali pro keirin alespoň jedno účastnické místo. Naštěstí se to tímhle povedlo,“ liboval si.

Jedenadvacetiletá Veronika Jaborníková  projela cílem jako třetí a celkově obsadila solidní 9. příčku.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení