Další medaile z Dubaje. Parašutisté Dukly Prostějov zakončili sezonu týmovým stříbrem v přesnosti přistání

Dubajská mise zdárně ukončena. Parašutisté Dukly Prostějov se po úspěšném vystoupení ve Světovém poháru v přesnosti přistání zúčastnili v metropoli Spojených arabských emirátů rovněž prestižního mezinárodního šampionátu. A vedli si náramně. V týmech obsadili velmi pěkné 2. místo za vítěznou Itálií.

Nad mrakodrapy se ale neskákalo pouze o medaile. Jakub Rataj usiloval o světový rekord v počtu jdoucích nul po sobě. Ze Světového poháru jich měl na kontě sedm a k dorovnání historického maxima mu scházely už ,,pouze“ dvě. ,,První kolo se bohužel konalo ve velmi těžkých podmínkách. V rotoru za třistametrovým hotelem Address dal Jakub jeden centimetr. Šlo sice o téměř nadlidský výkon, nicméně na rekord to nestačilo,“ konstatoval trenér Libor Jiroušek.

Do bojů o pódium nakonec pronikli po osmi kolech čtyři Češi – Hynek Tábor, Miloslav Kříž, Jakub Pavlíček a Bonifác Hájek. Tábor s Křížem figurovali po finálovém kole s domácím Al Suwaidim a Švédem Falkem na třetím místě a následovat musely rozskoky. Po nich se nakonec z bronzu radoval závodník ze Spojených arabských emirátů.

Pro parašutisty Dukly šlo o poslední závod sezony. ,,Určitě ji lze hodnotit jako úspěšnou. Získali jsme medaile na mistrovství Evropy i Světových pohárech. Každopádně se jednalo o užitečnou přípravu na příští rok, kdy se koná jak civilní, tak armádní mistrovství světa. Civilní ke všemu v Prostějově, což bude pořádná výzva,“ poznamenal Jiroušek.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

 

 

Pokračujte ve čtení