České juniorky jsou bronzové na MS dráhařů v týmovém sprintu

Hned první den světového šampionátu juniorských dráhařů v Izraeli byl pro české barvy úspěšný! Trojice děvčat Dukly Natálie Mikšaníková, Sára Peterková a Anna Jaborníková získaly bronz v týmovém sprintu. Vítězkami se staly německé závodnice, druhou příčku pak obsadily Australanky.

„V tomto složení je to naše první medaile, takže si myslím, že jsme všechny moc spokojené“, uvedla k závodu Jaborníková. „Jsem šťastná, ale zároveň malinko zklamaná, že jsme ve druhém kole nezajely stejný čas jako ve třetím, výsledek by mohl být ještě lepší,“ dodala její kolegyně Peterková.

V prvním dnu si však závodnice ještě zvykaly na dráhu a podnebí v Tel Avivu, kde se šampionát koná. „Poměrně dost tady fouká, i přesto že část dráhy organizátoři zakryli. Povrch je ale tvrdý a rychlý, vyhovuje nám to a jede se nám na něm dobře,“ sdělila po závodě Mikšaníková.

Ve scratchi se zadařilo i Barboře Němcové, když obsadila čtvrtou příčku. „Popravdě jsem tak dobrý výsledek původně ani nečekala, zpětně mě mrzí, že jsem si víc nevěřila. Myslím, že bych na medaili měla. Ještě mě ale čeká vylučovačka, tak třeba to bude lepší,“ uvedla ke svému výkonu Němcová.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Martin Cetkovský

Pokračujte ve čtení