Kajakář Krejčí si v Číně vyjel při Super Cupu bronz v short slalomu!

Kanál v čínském Chang-čou kajakáři Jakubu Krejčímu svědčí. Po páteční bramborové příčce v klasickém slalomu se na Super Cupu už tentokrát probojoval na pódium. V short slalomu, nové disciplíně, jež bude od příští sezony pravidelnou součástí Světových pohárů, obsadil 3. místo.

Krejčí šel do finále jako favorit. Vyhrál totiž kvalifikaci před Slovincem Peterem Kauzerem. Trať projel opět čistě, rychlejší byli pouze stříbrný Titouan Castryck z Francie a reprezentační kolega Vít Přindiš, jenž se radoval z vítězství i finanční prémie 2000 dolarů. Krejčí na něho ztratil 46 setin vteřiny.

Ve stejné disciplíně uspěla mezi kanoistkami také Tereza Kneblová, když si ve dvanáctičlenném finále vyjela 6. pozici.

Mezi rychlostními kanoisty zaznamenal pěkný výsledek Jiří Minařík. V kategorii C1 na 500 metrů skončil v silné konkurenci těsně čtvrtý. K bronzu mu scházelo šest desetin vteřiny.

TEXT: Pavel Král