Atletkou roku je znovu oštěpařka, tentokrát Nikola Ogrodníková

Vicemistryně Evropy a medailistka z mítinků Diamantové ligy, oštěpařka z Dukly Praha, získala v tradiční anketě 1225 bodů a nechala o více než sto bodů za sebou stříbrnou chodkyni z ME Anežku Drahotovou. Díky tomu na trůnu vystřídala devítinásobnou vítězku Barboru Špotákovou, která tuto sezonu kvůli mateřským povinnostem vynechala.

Osmadvacetiletá Ogrodníková měla životní sezonu. Hned v jejím úvodu si vylepšila osobní rekord na 65,61 metru a jako jediná z českých atletů se pravidelně prosazovala na stupně vítězů v Diamantové lize. Úspěšný rok korunovala stříbrnou medailí na kontinentálním šampionátu. Díky tomu se vůbec poprvé prosadila mezi nejlepší české atlety a hned v tradiční anketě zvítězila.

„Určitě jsem nepočítala s tím, že vyhraju, protože tady byli ještě dva až tři adepti na vítězství. Takže jsem hodně překvapená, ale jsem za to moc ráda,“ řekla Ogrodníková.

Třetí příčku obsadil další duklák koulař Tomáš Staněk, bronzový medailista z halového mistrovství světa a čtvrtý muž ME pod širým nebem. Ten se jako nejlepší mužský zástupce dostal před vytrvalkyni Evu Vrabcovou Nývltovou. Páté místo obsadil Pavel Maslák, sedmé Jakub Vadlejch a deváté Jakub Holuša.

Objevem roku byl vybrán půlkař Lukáš Hodboď, překvapivý finalista ME. Nejlepším trenérem byl vyhlášen kouč Ogrodníkové a Špotákové Rudolf Černý, který toto ocenění získal popáté.