Moderní pětiboj

Armádní sportovní oddíl moderního pětiboje Dukla Praha

KONTAKT

Pod Juliskou 1, 160 44 Praha 6 – Dejvice

tel.: 973 203 957
mobil: 702 003 653, 724 354 469
e-mail: l.capalini@seznam.cz
web: www.mpduklapraha.cz

NÁŠ TÝM

Vedoucí trenér: kpt. Libor Capalini

HISTORIE ASO MODERNÍHO PĚTIBOJE

Moderní pětiboj se v armádě po rozdělené republiky začal znovu rozvíjet v letech 1993-1994, kdy v ASC DUKLA v rámci ASO různé byli zařazeni Vladan Jesenský, Libor Capalini, Zbyněk Ambrož a v roce 1995 Tomáš Janko. V roce 1995 nastoupil bývalý úspěšný závodník a zkušený trenér Jiří Adam. První úspěchy přišly v soutěži družstev na ME 1993 a 1995 a na armádních soutěžích. Individuálně se prosadili Lucie Grolichová na MS 1997 (3. místo) a Libor Capalini na MS 1999 (2. místo).

Po odchodu zkušených závodníků (z nich nakonec zůstal jen Capalini) se postupně podařilo družstvo doplňovat juniory, kteří se předtím prosazovali na nejvyšších soutěžích. Ondřej Křivský, Michal Sedlecký, Martin Dvořák a Lucie Grolichová vozili medaile z MSJ i MEJ každý rok. Orientace na mladé perspektivní sportovce a systematická příprava se tak osvědčily.

V roce 2001 na MEJ v Ústí nad Labem jakoby se ozývala další směna – ve zlatém družstvu startovali Martin Dvořák a Petr Lebl ml..

V roce 2002 byl ustaven samostatný oddíl moderního pětiboje, počty sportovců byly dále rozšířeny, do oddílu byly přijaty Alexandra Kalinovská, Olga Voženílková a Michal Michalík. Jako trenéři začali v armádním družstvu působit Jakub Kučera a Petr Lebl st. a po skončení aktivní činnosti Tomáš Janko.

Ohromným úspěchem skončilo pro závodníky ČR reprezentované příslušníky Dukly MS v San Francisku v roce 2002. Michal Sedlecký překvapivě zvítězil v soutěži jednotlivců, družstvo žen ve složení Kalinovská, Voženílková a Grolichová vyhrálo štafetu, Capalini, Michalík a Sedlecký obsadili v soutěži družstev 2. místo.

Další informace včetně výsledků o armádním oddílu moderního pětiboje najdete na těchto webových stránkách, v časopisech Duklasport, ročenkách, kalendáři a dále na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

© 2019 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková