Zlatý mítink v Ostravě: Müller porazil na čtyřstovce specialisty, Jíchová si zaběhla osobák

Běžec Vít Müller porazil na zlatém mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě specialisty na 400 metrů a připsal si poměrně překvapivé vítězství. Cílem proběhl sedmadvacetiletý závodník armádního klubu Dukla, jenž se v letní sezoně specializuje na stejně dlouhé trati na překážky, v čase 46,26 vteřiny.

V porovnání obou běhů porazil rodák z Nymburka o pouhé dvě setiny favorizovaného Maďara Attilu Molnára i své oddílové kolegy Patrika Šorma (46,68) a Pavla Masláka (47,01). Skvělou zprávou je fakt, že si všichni svými výkony zajistili účast ve štafetě na březnovém halovém mistrovství světa v Glasgow.

Stejný kousek se povedl ženám. Evidentně spokojena musela být Nikoleta Jíchová. Nejlepší současná česká atletka na 400 m překážek zaběhla halovou čtvrtku v Ostravě za 52,78, což znamenalo vylepšení osobního maxima o 76 setin!

Borci z Dukly byli vidět i v dalších disciplínách. Sprinter Ondřej Macík skončil na dvoustovce čtvrtý za 20,95, šestý byl na osmistovce Filip Šnejdr. Osmé pozice obsadili Jan Veleba (60 m) a Tereza Elena Šínová (60 m př.).

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král