Vlach se v kombi protlačil na 5. místo. Do finále Světového poháru v Ankaře zasáhli tři čeští pětibojaři

Blízko boji o medaile na Světovém poháru v moderním pětiboji v Ankaře byli po čtvrtém místě Lucie Hlaváčkové také muži Dukly Praha. Martin Vlach obsadil pátou příčku. Mezi osmnácti nejlepšími se neztratili ani devátý Marek Grycz a dvanáctý Jan Kuf.

Úvodní parkur zvládl bezchybně jako jediný z Čechů Vlach. Ze základního kola šermu si do finále přinesl 200 bodů, ke kterým ale stejně jako jeho týmoví kolegové žádné bonusové nepřidal. Po plavecké části vybíhal do laser runu jako třináctý, po skvělém výkonu v poslední disciplíně se však posunul na konečnou pátou příčku.

„V žádné disciplíně jsem neudělal nějakou zásadní chybu a průběžně jsem se posouval dopředu. Malé chybičky, které mě připravily o lepší umístění tam byly, ale těch se člověk nevyvaruje asi nikdy,“ hodnotil Vlach. Grycz získal v jízdě na koni 293 bodů a v součtu s body za šerm a plavání byl po třech disciplínách na 12. místě. V běhu kombinovaném se střelbou si o tři místa polepšil.

Tři shozené překážky v parkuru za sebou nechal Jan Kuf. „Dostal trochu atypického koně, na kterého jsme asi nenašli úplně optimální recept, a udělal tři chyby. A při tom, jaké se v závodě jezdily vysoké výsledky, to pro něj byla výrazná ztráta,“ dodal reprezentační trenér Jakub Kučera.

TEXT: ASC Dukla/lan