V Les Rousses nejlépe běžela Janatová. Razýmovou porazila o 10 vteřin. Novák byl až devětadvacátý

Lyžařka Kateřina Janatová skončila třináctá v závodě na 10 km volnou technikou na světovém poháru ve francouzském Les Rousses. Pětadvacetiletá členka Dukly Liberec byl třináctá i začátkem prosince v Lillehammeru a také v lednu 2020 v Novém Městě, vždy v běhu na 10 km volnou technikou.

Osmnáctým místem bodovala i Kateřina Razýmová, která se mezi elitu vrátila po loňském narození dcery. Na trati byla zhruba o deset sekund pomalejší než Janatová. V závodě mužů si Michal Novák v pozici české jedničky připsal 29. místo. Přitom ještě v polovině závodu byl šestnáctý. Druhý Čech Adam Fellner doběhl na bodovaném 45. místě.

TEXT: ASC Dukla/lan