Sportovec roku 2023: Adamczyková čtvrtá, Vadlejch šestý, Fuksa sedmý

Tři zástupce mělo ve finále novinářské ankety Sportovec roku 2023 Armádní sportovní centrum Dukla. Vyhlášení se kvůli tragické čtvrteční střelbě se 14 obětmi na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy uskutečnilo bez kulturního programu.

Na nejvyšším příčku dosáhla snowboardcrossařka Eva Adamczyková. Mistryně světa obsadila v elitní desítce čtvrtou příčku. Šestá pozice patří atletovi Jakubu Vadlejchovi, držiteli bronzové medaile v hodu oštěpem na mistrovství světa. Hned za ním skončil rychlostní kanoista Martin Fuksa, mistr světa na olympijském kilometru.

Korunu pro královnu českého sportu si nasadila tenistka Markéta Vondroušová. Za vítězkou Wimbledonu se umístili Ondřej Perušič a David Schweiner, beachvolejbalový pár mistrů světa, a hokejista David Pastrňák. Jednu stopu zanechala Dukla ještě soutěži kolektivů. Členem druhé smíšené štafety Česka na 4×400 metrů, která na atletickém MS vybojovala bronzovou medaili, byl Patrik Šorm. Na Evropských hrách, kde Češi dosáhli na zlato, běžel místo něj další duklák Vít Müller.

TEXT: ASC Dukla/lan