S favority vydržel na mistrovství světa ve Skotsku deset kol. Cink skončil v short tracku dvanáctý

Biker Ondřej Cink obsadil na cyklistickém mistrovství světa ve Skotsku 12. místo v short tracku. Zvítězil Novozélanďan Samuel Gaze, který obhájil loňský titul. Druhý skončil Francouz Victor Koretzky, třetí Brit Thomas Pidcock.

Deset z celkem 11 okruhů 9,9 kilometru dlouhého závodu se Cink držel ve vedoucí skupině na dosah medailovým pozicím. V rozhodujících fázích mu však soupeři bojující o pódium poodjeli. Na Gazeho měl v cíli cyklista Dukly manko 12 sekund.

„Ondřej bojoval jako lev a můžeme konstatovat, že patřil mezi jezdce, kteří se postarali o zajímavý a dramatický závod. Výsledné dvanácté místo dokládá jeho pozici v absolutní světové špičce,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

TEXT: ASC Dukla/lan