Překvapení v sedmiboji. Stráský poprvé v kariéře překonal hranici 6000 bodů a na HMS obsadil 6. příčku

Nečekaný výsledek zaznamenal na atletickém mistrovství světa v hale Vilém Stráský. Svěřenec Romana Šebrleho v Glasgow překvapil, když v sedmiboji obsadil se ziskem 6080 bodů 6. místo!

Rodákovi z Rozdrojovic se v Emirates Areně dařilo. Téměř ve všech disciplínách zazávodil na úrovni osobních rekordů a poprvé zdolal šestitisícovou hranici. Druhý člen ASC Dukla Praha Ondřej Kopecký nebyl úplně fit a skončil devátý.

Během dvou dnů dosáhl Stráský těchto výkonů – 60 m: 6,95, dálka: 725, koule: 14,67, výška: 198, 60 m př.: 7,95, tyč: 490, 1000 m: 2:39,56. Do závěrečného kilometru nastupoval jako osmý závodník průběžného pořadí a na trati se úplně vydal. Odměnou mu bylo výrazné pokoření vytouženého milníku. Díky výkonu 6080 bodů si vylepšil dosavadní osobní rekord téměř o sto bodů a zařadil se na šestou příčku českých historických tabulek.

„Jsem maximálně spokojený, vždyť jsem původně ani nebyl v nominaci. Vzhledem k tomu, že jsme formu směřovali na termín o měsíc dřív, tak se jedná o veliký úspěch,“ vyprávěl čtyřiadvacetiletý Stráský po skončení soutěže v rozhovoru pro web Českého atletického svazu. Závodníkovi, který loni vybojoval desetibojařské zlato na univerziádě v Číně, zřejmě sedí atmosféra velkých závodů. „Nutí mě to poměřovat se se špičkovými soupeři,“ přiznal.

Ondřej Kopecký je z dvojice Šebrleho svěřenců zkušenější a měl větší ambice než jeho parťák. Jenže ho potkala smůla. Při dálce si odrazil patu, která ho pak limitovala po celý sedmiboj, a tak se snažil závod hlavně dokončit. Zdravotní hendikep se nejvíc projevil při výšce, kde stěží zdolal svou základní výšku 186 centimetrů. Nakonec ale zabojoval, pral se až do konce a nasbíral 5737 bodů, což stačilo na devátou pozici. Zlatou medaili získal v nejlepším letošním světovém výkonu 6418 bodů Švýcar Simon Ehammer.

TEXT: ASC Dukla/lan