Pódium v Kvitfjellu! Ledecká slaví v nedělním super-G krásné 3. místo

Norský Kvitfjell Ester Ledecké svědčí. Po sobotní bramborové příčce dokázala o den později trať super-G projet v náročných podmínkách ještě lépe. Výsledkem bylo parádní 3. místo. Z vítězství se radovala Italka Federica Brignoneová.

Ledecká za ní zaostala o 79 setin, na druhou Larou Gutovou-Behramiovou ze Švýcarska jich pak ztratila osmnáct. Závod byl kvůli mlze často přerušován, což lyžařkám na startu ztěžovalo situaci. Ledecká vyjížděla na svah až s číslem 19. Dravé a odvážné pojetí jí ale i přes špatnou viditelnost přineslo nejlepší umístění v sezoně.

,,Byl to těžký a dlouhý den, výsledek je senzační,“ uvedla v nahrávce pro média. ,,Přestože byl start sezony kostrbatý, byla jsem dlouho nemocná a řešili jsme každý závod, tak jsme se dostali do místa, kdy můžu zajet pódium. Dokázala jsem, že jsem schopná lyžovat hodně rychle,“ těšilo ji.

Na pódium ve Světovém poháru se osmadvacetiletá členka Dukly vrátila po více než dvou letech (v únoru 2022 skončila ve sjezdu v Crans Montaně druhá). Na lyžích vybojovala stupně vítězů ve Světovém poháru podeváté v kariéře.

TEXT: ASC Dukla/pk