Pětibojař Lukeš na mistrovství Evropy sedmý, družstvo mužů čtvrté

Moderní pětibojař Matěj Lukeš obsadil na mistrovství Evropy v Budapešti v individuálním závodě velmi pěkné 7. místo. Na 12. příčce skončil ve finále jeho oddílový parťák z Dukly Filip Houška i Lucie Hlaváčková mezi ženami.

Dvaadvacetiletý Lukeš se zlepšoval každou disciplínou- V šermu zaznamenal 18 výher a 17 porážek. Velmi si polepšil v parkuru i plavecké části. V laser runu měl čtvrtý nejlepší čas. Od medailových pozic jej nakonec dělilo jen 17 bodů. „Neměl jsem dobrý základ ze šermu, ale moc jsem se těšil na koně, které jsem si hodně užil. Fyzicky jsem hezky uzrál. Měl jsem osobák na plavání, ještě jsem tam měl rezervu. I na běhu mi připadalo, že do toho pořád můžu tlačit,“ poznamenal Lukeš ve svazové zprávě. „Jsem rád, že se mi povedlo výkony vystupňovat. Sedmé místo je za mě fajn, i když bylo blízko i do pětky.“

Ke stupňům vítězů scházelo málo i družstvu mužů, které ve složení Matěj Lukeš, Filip Houška a Matouš Tůma obsadilo čtvrtou pozici.

TEXT: ASC Dukla/pk