Novák se ve Falunu na klasické desítce vyšvihl na 10. místo. Janatová obsadila 16. příčku

Běžcům na lyžích ASC Dukla se vydařil závod na 10 km klasicky ve finále světového poháru ve Falunu. Michal Novák skončil desátý, Kateřina Janatová dojela na šestnáctém místě. V cíli byli první Nor Johannes Hösflot Klaebo a Finka Kerttu Niskanenová.

Nejlepší český lyžař byl na mezičase 300 metrů před cílem ještě dvanáctý. V závěru však dokázal zrychlit, což ho posunulo do desítky. Novák, který za vítězem zaostal rovnou minutu, se poprvé od devátého místa za začátku prosince v Gällivare vrátil mezi absolutní elitu. Od té doby ho v nadějně rozjeté sezoně, kterou odstartoval životním druhým místem v Ruce, provázely zdravotní trable a několik startů musel vynechat. Před posledním dílem SP je na průběžné 38. pozici.

Janatová na Niskanenovou ztratila v náročných sněhových podmínkách půldruhé minuty. Na klasické desítce zaznamenala nejlepší výsledek v kariéře a celkově je čtrnáctá. V neděli se jede závod na 20 km volně s hromadným startem, kterým SP 2023/2024 vyvrcholí.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová