Novák potvrdil formu. Na volné desítce doběhl ve švédském Gällivare devátý. Na vítěze ztratil jen 11,6 vteřiny

Forma drží. Běžec na lyžích Michal Novák si ve švédském Gällivare připsal další parádní výsledek ve Světovém poháru. V individuálním závodě na volné desítce obsadil velmi pěkné 9. místo! Z vítězství se radoval Paal Golberg z Norska, český reprezentant na něho ztratil pouhých 11,6 vteřiny.

Sedmadvacetiletý člen armádního klubu Dukla Liberec dosáhl po druhé příčce z minulého týdne na 20 kilometrů s hromadným startem ve finské Ruce na další výborné umístění. Od začátku se na mezičasech pohyboval na předních příčkách a vysoké tempo udržel až do cíle. V konečném pořadí se vměstnal do elitní TOP 10, v níž figurovalo hned sedm (!) Norů. Na bronzový stupínek scházelo Novákovi jen 6,5 vteřiny.

,,V takové konkurenci je poměrně těžké nastavit tempo, bylo to šíleně nasekaný,“ poznamenal v nahrávce pro média. Moc dobře věděl, o čem mluví. Na trať vybíhal z elitní červené skupiny jako první, neměl tedy pořádný přehled o mezičasech největších soupeřů. ,,Měl jsem super lyže, ale když jsem jel ve druhém okruhu ve sjezdu za Andersenem, tak mi ujížděl. Seveřané to měli ještě o kus dál,“ hodnotil kvalitu materiálu. S předvedeným výkonem byl jinak velice spokojený. ,,Za mě úplně super. Na konci jsem šel na krev. Těžký závod, tyhle desítky jsou hrozný očistec. Deváté místo je OK,“ poznamenal.

Na bodovanou příčku dosáhl z Dukly ještě Adam Fellner (49.), v závodě žen skončila Kateřina Janatová čtyřiatřicátá. Na desetikilometrové trati kralovala Jessie Digginsová z USA.

TEXT: ASC Dukla/pk

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová