Novák doběhl v Ruce na klasické desítce třináctý. Získal cenný skalp hvězdného Nora Klaeba!

Ve finském středisku Ruka odstartoval nový ročník Světového poháru v běžeckém lyžování. Na startu nechyběli závodníci Dukly Liberec, kteří v úvodu elitního seriálu dosáhli na bodované příčky.

Velmi pěkné 13. místo obsadil v prvním distančním závodě sezony na 10 kilometrů klasickou technikou Michal Novák. Na vítězného Nora Martina Löwströma Nyengeta ztratil 41,9 vteřiny, od TOP 10 pak závodníka liberecké Dukly dělilo pouhých 1,6 vteřiny.

Novák, který zahájil sezonu 17. příčkou v pátečním sprintu, se na mezičasech dlouho pohyboval v první desítce. Nakonec z ní sice vypadl, přesto zaznamenal velmi pěkný výsledek. O necelou vteřinu dokonce porazil hvězdného Nora Johannese Hösflota Klaeba!

Mezi ženami se ve stopě nejvíc dařilo Kateřině Janatové, která na téže trati obsadila 21. místo a za vítěznou Švédkou Ebbou Anderssonovou zaostala o 1:17,6 minuty. Navázala tak na páteční 28. pozici ze sprintu klasickou technikou. Z Češek v něm byla nejlepší z osmnáctá Tereza Beranová. Na desítce se umístila na 33. příčce, když na vítězku ztratila 1:49,8.

TEXT: ASC Dukla/pk, lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová