Moderní pětibojaři Křenková s Gryczem byli na závěr mistrovství Evropy osmí ve smíšené štafetě

Osmou příčku obsadili na evropské šampionátu v  moderním pětiboji v maďarském Székesfehérváru Karolína Křenková a Marek Grycz. Mistry Evropy se stali Britové Katie Frenchová a Myles Pillage. Druzí byli Italové, třetí Francouzi.

Češi vstoupili do týmového závodu průměrným výkonem v šermu, po němž se usadili na průběžném šestém místě. Bez chyb se neobešla ani následující jízda na koni, kde česká dvojice ztratila jednadvacet bodů. Náskok předních dvojic opět narostl. Oba Češi následně pokazili i střelbu v závěrečné kombinované části a v konečném pořadí se propadli na osmé místo.

„Dopadlo to hůř, než jsme doufali,“ přiznal po závodě Marek Grycz. „Je to samozřejmě daleko za očekáváním, ale na druhou stranu Kája měla po mistrovství světa covid, já pravděpodobně taky. Pak jsem netrénoval, protože jsem se připravoval na státnice. Takže jsme tady tu štafetu měli slepenou, řekněme, z posledních přeživších. Měli jsme vyšší ambice, nesešlo se to, ale těžkou hlavu si z toho dělat nebudeme.“

Podobně hodnotil český výkon také reprezentační trenér Jakub Kučera. „Těch chyb dneska bylo moc. V žádné disciplíně to nebylo úplně bezchybné a to se ve štafetě stát nemůže, pokud někdo myslí na medaili.“

Soutěží smíšených štafet udělali čeští senioři tečku za dlouhou sezónou. „I tak jsme si to dneska s Márou užili a to je, myslím, důležité. Jsem ráda, že jsme dozávodili letošní poslední závod a teď hurá na volno,“ těší se Karolína Křenková.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Filip Komorous

Pokračujte ve čtení