Křivda na klasické trati těsně pod pódiem, v závodě Světového poháru se blýskla i Horčičková

Orientační běžci Tomáš Křivda a Vendula Horčičková se z české strany postarali o úspěšné zakončení závodů Světového poháru, které od středy probíhaly v České Lípě a jejím okolí. Na klasické trati ve skalách Kokořínska skončil Křivda těsně pod stupni vítězů (4.), Horčičková byla sedmá.

Křivdu dělila od bronzu 1 minuta a 17 vteřin. V polovině trati dokonce před všemi favority vedl, přišla však chyba v postupu na 19. kontrolu a vybudovaný náskok se rozplynul. Dělené 4. místo je přesto Křivdovým nejlepším výsledkem v závodě Světového poháru. Zlato vybojoval mistr světa Nor Kasper Harlem Fosser.

Ženám kralovala excelentní Tove Alexanderssonová ze Švédska. V konkurenci 116 startujících si výborně vedla Vendula Horčičková, která neudělala větší chybu. Sedmé místo je stejně jako u Křivdy jejím nejlepší individuálním výsledkem v závodě Světového poháru.

Tereza Janošíková nedokázala zopakovat sobotní šestou příčku na krátké trati, tentokrát doběhla šestnáctá.

TEXT: ASC Dukla/pk