Janatová na Tour de Ski ve formě. V závodě s hromadným startem doběhla ve Val di Fiemme čtrnáctá

Lyžařka Kateřina Janatová se na Tour de Ski blýskla dalším krásným výsledkem. Po desáté příčce ve čtvrteční stíhačce dojela dnes ve Val di Fiemme na 14. místě v závodě s hromadným startem na 15 kilometrů klasicky. Šestou etapu vyhrála Linn Svahnová ze Švédska, Janatová na ni ztratila 14,6 vteřiny.

Šestadvacetiletá česká reprezentantka se po přesunu z Davosu na sobotní závod velmi těšila a v obtížných podmínkách výbornou formu také potvrdila. Před průjezdem do posledního 2,5 kilometrového okruhu činilo její manko na v tu chvíli vedoucí Švédku Fridu Karlssonovou pouhých osm vteřin. Za stálého sněžení nakonec projela cílem jako čtrnáctá a v celkovém pořadí Tour jí před poslední etapou patří 18. příčka.

„Podmínky byly hodně zimní, dost sněžilo, ale lyže byly perfektní. Na mou klasiku musím závod hodnotit velice kladně. Čtrnácté místo s minimální ztrátou je super. V neděli budu mít na sjezdovce o co bojovat,“ řekla v nahrávce pro média.

TEXT: ASC Dukla/pk