Dvakrát v desítce. Z moderních pětibojařů se v Budapešti radovali osmá Novotná a devátý Kuf

Do finále světového poháru v moderním pětiboji postoupili tři závodníci Dukly Praha. Z nich se v Budapešti do elity probojovali osmá Veronika Novotná a devátý Jan Kuf. Lucie Hlaváčková dokončila závod na 18. místě.

V úvodní jízdě na koni si Novotná připsala 288 bodů. Ze základního kola šermu si do finále přinesla 235 bodů. V bonusovém kole pak přidala ještě další dvě výhry. Po dvou disciplínách jí patřila průběžná pátá příčka, po plavání o jednu klesla. V běhu kombinovaném se střelbou se po první zastávce na střelnici posunula na čtvrté místo, nakonec doběhla do cíle osmá. „Mám z toho trochu smíšené pocity, ale vlastně je to celkově docela fajn. Byl to hezký den a bavilo mě to,“ líčila.

Kuf předvedl bezchybný parkur, kvůli časové penalizaci sice přišel v úvodní disciplíně o devět bodů, ale musel se potýkat s jiným problémem. „Ačkoli byl vylosovaný kůň výkonnostně dobrý, v mládí zažil nějaké trauma a bál se ostatních koní. Takže mi řekli, ať vůbec nechodím na opracoviště. Opracovali jsme ho jen ve cvalu a v klusu, což není úplně ideální – ani pro mě, ani pro koně,“ vyprávěl.

Situaci však zvládl dobře. „Nakonec byl úžasný, odskákal to krásně a moc jsem si to užil,“ prohlásil. K tomu si ze základního kola v šermu do finále přinesl 230 bodů. V bonusovém kole už žádné nepřidal a po dvou disciplínách mu patřila pátá příčka. Tu držel i po plavání. V závěrečném kombi jeho výkon stačil na deváté místo.

TEXT: ASC Dukla/lan