Bravo! Moderní pětibojař Lukeš vybojoval v prvním finále kariéry na Světovém poháru 13. místo

Minulý rok ještě závodil mezi juniory, letos už mu patří místo v seniorské reprezentaci. Na úvodní zastávce Světového poháru v egyptské Káhiře vybojoval jednadvacetiletý duklák Matěj Lukeš ve svém prvním finále kariéry 13. příčku. „Jsem spokojený, třinácté místo je krásné, ale příště chci samozřejmě víc,“ hodnotil závod ve svazové zprávě moderního pětiboje.

V Egyptě přitom startoval teprve na druhém SP, poprvé se na tomto podniku představil v červnu 2022 v Ankaře. Do bojů o medaile si přinesl 190 šermířských bodů. V bonusovém kole žádné nepřidal, jízda na koni se mu však podařila, získal 293 bodů a po dvou disciplínách se z 18. místa posunul na průběžnou 14. příčku. „Ráno jsem se probudil a bolelo mě za krkem, takže jsem to musel nějak vyřešit. Což se naštěstí povedlo. Hrozně jsem se těšil na koně. Měli jsme tam jednu shozenou překážku, ale jinak jsem si to užil,“ komentoval Lukeš.

V plavecké části dohmátl ve čtvrtém nejrychlejším čase 2:06,16 a celkově stále držel 14. příčku. V běhu se střelbou si pak o jedno místo polepšil a ve výsledkové listině obsadil 13. pozici. „Běh začal docela brzo bolet, ale dokonce jsem v posledním kole i jednoho závodníka předběhl, což si nepamatuji, kdy se mi naposledy povedlo,“ dodal závodník ASC Dukla.

TEXT: ASC Dukla/lan