Běžci na lyžích Novák i Janatová skončili ve sprintu v Trondheimu ve čtvrtfinále

Už ve čtvrtfinále skončila pouť běžců na lyžích Michala Nováka a Kateřiny Janatové ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Trondheimu. V silně obsazených jízdách závodníci armádního klubu Dukla na nejlepší nestačili.

Novák přitom obsadil v kvalifikaci slušné dvanácté místo. Na okruhu dlouhém 1,4 kilometru se však ve čtvrtfinále nedokázal probít na přední pozice a cílem projel jako poslední. ,,Michal se minulý týden necítil úplně fit. Ke všemu měl velmi silné soupeře. Uvidíme, co předvede v sobotním skiatlonu či nedělní klasické desítce,“ poznamenala na jeho adresu Kateřina Neumannová, olympijská vítězka z Turína 2006, jež spolukomentovala závod pro Českou televizi.

Janatová postoupla do čtvrtfinále z 22. pozice. I ona se musela popasovat s velmi silnou konkurencí. V cíli byla čtvrtá, což na semifinále nestačilo ani dosaženým časem. ,,Věřím, že se Katka dokáže postupem času dostat ještě do lepší formy. Ráda bych už u ní viděla alespoň jeden lepší výsledek, protože to v sobě má,“ poznamenala Neumannová.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová