Běžkyně Janatová obsadila v celkovém pořadí Tour de Ski 18. místo

V závěrečné 7. etapě Tour de Ski, kterou byl pro běžce na lyžích náročný výjezd na sjezdovku Alpe Cermis, projela Kateřina Janatová cílem na 19. místě a celkově v letošním ročníku obsadila 18. příčku. Adam Fellner skončil mezi muži 31. Vítězi Tour se stali Nor Harald Amundsen a Američanka Jessica Digginsová.

,,Chtěla jsem být do dvacítky, i když jsem možná očekávala trochu víc. Už mi nezbyly síly do posledního stoupání. Povedlo se to ale ubojovat. Jsem ráda, že jsem to vůbec dojela,“ svěřila se při hodnocení poslední etapy závodnice liberecké Dukly.

Osmnácté místo v celkovém pořadí považuje za dobré. ,,Něco se mi povedlo víc, něco méně. Jde ale o nejlepší umístění, jakého jsem zatím na Tour dosáhla. Splnila jsem, co jsem chtěla.“

TEXT: ASC Dukla/pk