Šimánek s Vraštilem obsadili na mistrovství světa v Račicích mezi lehkými dvojskify 5. místo

V přípravě dřeli do úmoru, aby se na mistrovství světa před domácím publikem předvedli v co nejlepším světle. To se jim až do semifinále dařilo na výbornou. V rozhodující jízdě, v té finálové, však dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek nestačil hned na čtveřici soupeřů, cílem v račické Labe aréně projel až jako pátý.

Veslaři armádního klubu Dukla tak zopakovali srpnové umístění z evropského šampionátu v Mnichově. Závod podle očekávání vyhráli největší favorité – olympijští vítězové Fintan Mc Carthy – Paul O’Donovan z Irska. Druhá byla Itálie a třetí Ukrajina. Na ni Vraštil se Šimánkem ztratili přes tři a půl vteřiny.

Česká posádka do nejdůležitější jízdy šampionátu odstartovala solidně, na pětistovce byla třetí. Na rozdíl od čtvrtfinále či semifinále však postupně na nejlepší lodě ztrácela. ,,Je to takové hořkosladké. Jsme samozřejmě moc rádi, že jsme se probojovali do finále, ale po jízdách, které jsme tady absolvovali, jsme věřili v lepší umístění,“ netajil Šimánek. ,,Před šampionátem bychom to určitě brali, nemůžeme být úplně nenažraní,“ doplnil v rozhovoru pro Českou televizi. Jeho o třináct let starší parťák souhlasil. ,,Cítím to úplně stejně jako Jirka. Nevím, jestli jsme se nechali něčím svázat… Doufali jsme, že medaile není tak daleko, že bychom ji mohli ubojovat. Bohužel nám ten závod dnes úplně nesedl,“ poznamenal.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení