Parašutisté slaví na armádním mistrovství světa stříbro ve skupinové přesnosti přistání!

Skvělá práce. Češi slaví na 45. armádním mistrovství světa CISM první medaili! Ve skupinové přesnosti přistání obsadili parašutisté z Dukly Prostějov výborné druhé místo. V rakouském Güssingu nestačili pouze na suverénní Německo.

Tým ve složení npor. Oldřich Šorf, prap. Petr Směšný, prap. Miloslav Kříž, nrtm. Petr Chládek a nrtm. Bonifác Hájek se na pódium probojoval díky vynikajícímu závěru, kdy v celkovém pořadí předčil Francii s Itálií.

Ke všemu se vypořádal se značnou komplikací, když kvůli nemoci musela jeden závodní den vynechat jedna z opor – Oldřich Šorf. ,,Naštěstí se v této disciplíně škrtá v každém kole jeden nejhorší výsledek, takže nám soupeři moc neutekli,“ přiblížil komplikace Petr Chládek. S parťáky z Dukly však prokázali obrovské umění. I přes nepřející počasí (bezvětří a velké vedro) při finálovém desátém kole dokázali zapsat skvělý výsledek. ,,Na třetí místo jsme ztráceli čtyři, na druhé šest centimetrů. S komplikacemi přistání jsme se ale vyrovnali velmi dobře a pak už jen čekali, jak se s tím poperou ostatní. Bylo z toho krásné stříbro,“ těšilo ho.

nrtm. Petr Chládek

V individuální akrobacii skončil nrtm. Petr Chládek čtvrtý. Od bronzu ho dělilo pouhých šest setin bodu. ,,Z toho jsem zklamaný. Velkou část závodu jsem se držel  na třetím místě. Seskok se povedl podle představ, ale bohužel to nevyšlo. Doufám, že ve Strakonicích při civilním mistrovství světa to dopadne lépe,“ poznamenal Chládek ke smolné bramborové příčce.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení