Neuvěřitelný návrat. Na to, že jsem vůbec nevěděla, jestli budu jezdit, tak jsem nadšená, říká Adamczyková

Mimo stupně vítězů na světovém poháru v kanadském Mont-Sainte-Anne zakončila Eva Adamczyková snowboardcrossovou sezonu. Vzhledem k tomu, že se v ní po předloňském vážném zranění dolních končetin na prkno vracela, své výsledky – včetně celkového čtvrtého místa v seriálu – bere.

V sobotu byla reprezentantka ASC Dukla v Québeku pátá. V polovině semifinále se jí zasekla hrana, ztratila rychlost a dojela třetí. Malé finále pak s přehledem ovládla. „V semifinále jsem se mezi druhou a třetí klopenkou dostala do kontaktu se soupeřkou a trochu mě to rozhodilo,“ přiznala devětadvacetiletá Adamczyková.

V neděli si o místo polepšila, ale finálovou jízdu si představovala jinak. „Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, snažila jsem se, ale po chybách, které jsem udělala, to asi takhle nemělo dopadnout. V cílové rovince, kde jsem měla jet bez chyby, abych měla šanci holky předjet, jsem udělala chyby,“ ohodnotila poslední závod sezony.

„Ale je to super. Byla to skvělá sezona. Na to, že jsem vůbec nevěděla, jestli budu jezdit, tak jsem nadšená, že to takhle dopadlo,“ radovala se Eva Adamczyková při ohlédnutí se za sezonou.

Podle trenéra Marka Jelínka v Kanadě předváděla skvělé jízdy. „Bohužel při posledním finále se ukázalo, že roční handicap neježdění hraje roli. V jízdě ve čtyřech se necítí ještě tak dobře a dělá drobné chyby. I tak je to neuvěřitelná sezona a neuvěřitelný návrat. Jsme spokojení a doufám, že v příští sezoně Evka naváže na konec této,“ poznamenal kouč.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení