Grand Prix Brno potěšila účastí hvězd, neztratili se ani dráhaři Dukly

Řada hvězd se představila na Grand Prix Brno v dráhové cyklistice. Na velodrom v Pisárkách dorazilo 119 závodníků z 18 zemí! Mezi nimi například olympijský vítěz z Tokia ve stíhacím závodě družstev Ital Francesco Lamon či bronzová ve sprintu Olena Stariková z Ukrajiny.

I když byl podnik zařazen do nižší, druhé kategorie mezinárodní cyklistické federace (UCI), účast pořadatele z Dukly Brno mile překvapila. Přijel také Polák Mateusz Rudyk, třetí muž z mistrovství světa ve sprintu 2019 a na startu samozřejmě nescházela česká dráhová špička.

Nejvýraznější úspěch zaznamenal Denis Rugovac z Dukly Praha, když společně s Italem Donegou zvítězil v závodě dvojic (madisonu). Radost panovala z triumfu juniorky Anny Jaborníkové v keirinu, Natálie Mikšaníková byla stříbrná. Druhá skončila také Michaela Poulová ve sprintu. Bronzy bral Jakub Malášek (sprint, keirin).

V elitní kategorii zaznamenal Jakub Šťastný 5. místo v keirinu, Martin Čechman skončil sedmý, stejně jako ve sprintu. ,,Akce se vydařila. Dostali jsme doporučení pro přidělení první kategorie pro rok 2023,“ těšilo Svatopluka Buchtu, vedoucího trenéra ASO Dukla Brno.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: Ivo Ryšavý

Pokračujte ve čtení