Dvě stříbra z armádního mistrovství světa! Parašutisté Dukly potvrdili v Rakousku extratřídu

Je na ně spolehnutí. Parašutisté z Dukly Prostějov na 45. armádním mistrovství světa CISM znovu prokázali příslušnost k absolutní extratřídě. Z rakouského Güssingu, kde startovalo 135 závodníků z 27 zemí, vezou dvě stříbrné medaile! První ve skupinové přesnosti přistání, druhou za celkové pořadí v součtu všech tří disciplín (přesnost přistání, individuální akrobacie, skupinová akrobacie).

Český tým prokázal nejen výkonností, ale také morální kvality. Vždyť už přesnost přistání narušilo onemocnění Oldřicha Šorfa. Ten kvůli kolapsu na pokoji a návštěvě lékaře musel vynechat jeden soutěžní den, tedy dva seskoky. Přesto svěřenci kapitána Libora Jirouška handicap smazali a v dramatickém rozuzlení proklouzli na skvělé druhé místo.

V individuální akrobacii si nejlépe vedl Petr Chládek, který figuroval až do finálového kola na třetí pozici. Seskok zvládl, ale bohužel o jednu příčku v pořadí klesl.

Ve skupinové akrobacii, kde byl nově zařazen Bonifác Hájek, tým skončil šestý a díky součtu všech tří disciplín mohl slavit další stříbro!

O velký úspěch se zasloužili: npor. Oldřich Šorf, prap. Petr Směšný,  prap. Miloslav Kříž, nrtm. Petr Chládek, nrtm. Bonifác Hájek a jako kameraman prap. Jakub Pavlíček.

Dalším vrcholem bude pro prostějovské parašutisty mistrovství světa v klasických disciplínách ve Strakonicích (16. – 24. července).

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení