Bitva oštěpařů pro Veselého. Šestý titul mu přinesl pokus dlouhý 85,97 metru! Špotáková mistryní republiky popatnácté

Skvělá bitva oštěpařů armádního klubu Dukla ozdobila druhý den atletického mistrovství republiky v Hodoníně. Napínavý závod vyhrál krásným výkonem 85,97 Vítězslav Veselý a o více než dva metry porazil svého oddílového parťáka Jakuba Vadlejcha (83,72). Svůj patnáctý titul získala oštěpařka Barbora Špotáková. Dukla jich během pátku a soboty  nasbírala celkem devět.

Hodonínský odchovanec Veselý si s nervy fanoušků dlouho pohrával. Dvakrát totiž přešlápl a hrozilo, že nepostoupí do užšího finále. Nicméně jeho třetí pokus dolétl na značku 82,07 metru, což znamenalo první hod za osmdesátimetrovou hranici v letošní sezoně a velké uklidnění. Bronzový olympijský medailista z Tokia rázem ožil. V páté sérii poslal oštěp k šestaosmdesátimetrové hranici, Vadlejch už reagovat nedokázal. Veselý tak získal už šestý domácí titul.

,,Něco takového bych si asi nevysnil. Ráno jsem se rozhodoval, jestli půjdu vůbec závodit. Nebylo mi dobře. Teď si to před domácími fanoušky užívám. Je to pro mě velké povzbuzení do další části sezony,“ poznamenal Veselý v rozhovoru pro Českou televizi.

Soutěž oštěpařek měla sladkou příchuť pro dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou. Výkon ze třetí série 60,90 metru jí zajistil již 15. titul mistryně České republiky! Nikole Ogrodníkové závod nevyšel, skončila až třetí za 57,48.

Špotáková měla paradoxně stejný problém jako Veselý, i ona nejprve dvakrát přešlápla. ,,Asi mám smysl pro drama. Vítězství jsem moc nečekala. Čím jsem starší, tím mě podobné úspěchy více těší a dojímají. Stejně jako Víťu. Byli tady úžasní diváci, krásný je i sektor pro oštěp. Zlepšuju se pomalu, ale hlavně, že jsem zdravá,“ poznamenala s úsměvem ve tváři světová rekordmanka.

Velké pozornosti se těšila hladká čtyřstovka. Pátý muž z letošního halového mistrovství světa Patrik Šorm i držitel českého rekordu Pavel Maslák se však museli sklonit před kladenským Matějem Krskem.

Čtyřstovku překážek zaběhl nejrychleji Vít Müller (49.98). Pyšnit se tak může už pátým domácím titulem. ,,Kdybych si rozvrhl síly lépe, bylo by to rychlejší. Na startu jsem se cítil dobře, ale bohužel se dostával blízko k překážkám. Chtěl jsem zaběhnout lepší čas,“ netajil v cíli.

Mezi ženami kralovala na stejné trati Nikoleta Jíchová (57,44).

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

 

Pokračujte ve čtení